Logo
Kayrasoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri

En İyi Ücretsiz 5 Antivirüs Programı

girl
En İyi Ücretsiz 5 Antivirüs Programı

Antivirüs yazılımları hayatımızın bir parçası haline geldi. Sizler için en iyi ücretsiz antivirüs yazılımları listesi derledik.

Tavsiye edeceğimiz antivirüs yazılımlarının sizi tüm zararlı etkenlerden koruyamayacağını hatırlatmak isteriz. Daha güvenli internet kullanımı için aşağıda Wi-Fi güvenliğinizi de artırmanızı tavsiye ediyoruz.


1) Avira antivirüs 

 

alt=""> 


 Antivirüs firmaları arasında en çok tercih edilenlerden biri olan Avira, çalışırken bilgisayar performansınıza etki etmiyor. Windows, macOS, Android ve iOS işletim sistemleri için antivirüs yazılımı üreten şirket, günümüz güvenlik standartlarını fazlasıyla karşılıyor. Avira'nın kendi sitesinden Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.


 2) Kaspersky antivirüs

 


 Performans ve hız odaklı olan Kaspersky, dünyada en çok tercih edilen antivirüsler arasında yer alıyor. Ev kullanıcıları ve şirket çözümleriyle milyonlarca kişiye ulaşan şirket, ücretsiz antivirüs hizmeti sayesinde birçok kişinin zararlı yazılımlardan kurtulmasını sağlıyor. Kaspersky'ın kendi sitesine giderek Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz. 


 3) Adaware antivirüs 

 

 


   Reklam virüsleriyle mücadele için kurulan Adaware, geliştirdiği antivirüs yazılımı sayesinde tüm virüs türleri için iyi bir alternatif haline geldi. Düşük sistem gereksinimi ve yüksek performansıyla dikkat çeken program, ev kullanıcıları için yeterli donanıma sahip. Adaware'nin kendi sitesinden Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.


4) Bitdefender antivirüs

 


Ücretli yazılımının başarısıyla bilinen Bitdefender, ücretsiz antivirüsler arasında da en iyi performansa sahip olanlardan biri. Standart kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak özelliklere sahip olan program, bilgisayarınızın tam anlamıyla korunmasını sağlayacak. Bitdefender'ın kendi sitesinden Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.


5) Immunet antivirüs

 


 Linux kullanıcılarının sıklıkla tercih edilen ClamAv tarafından geliştirilen Immunet, çok kişi tarafından bilinmese de Windows cihazları koruma konusunda gayet başarılı. Düşük sistem gereksinimleriyle dikkat çeken Immunet, sadece Windows cihazlar için geliştirilmiş. Linux ve macOS cihazınızda antivirüs tercih etmek isterseniz ClamAv programını indirebilirsiniz. Immunet'ın kendi sitesinden Windows için ücretsiz sürümünü indirebilirsiniz.

Paylaş: