Logo
Kayrasoft Yazılım ve Bilişim Teknolojileri

Android Cihazlarda Mail Kurulumu

girl
Android Cihazlarda Mail Kurulumu

Bu yazımızda Android cihazlarınızda Outlook uygulaması için POP3 formatında mail kurulumu hakkında detaylı bilgilendirme sağlayacağız. İçeriğimizdeki adımları takip ederek sizlerde mail hesaplarınızı Outlook uygulamasında POP3 formatında kolayca kurabilirsiniz.

Başlayalım…


1- Android akıllı cihazımıza Google Play Store içerisinden Outlook uygulamasını indirdikten sonra uygulamaya giriş yapalım. Ardından “Başlayın” butonu ile devam edebilirsiniz.
2- “Hesap ekle” penceresinde kurulumunu yapmak istediğimiz mail adresini yazıyoruz.3- Bu aşamada ise IMAP&POP3 format seçimimizi gerçekleştiriyoruz.4- “Bağlan:POP3” penceresi içerisinden gelen posta sunucusu ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Pop Ana Bilgisayar Adı: mail.siteadiniz.uzantiniz: Port No
Pop Kullanıcı Adı: Mail hesap adınız
Pop Parolası: Mail hesap şifreniz


5- “Bağlan:POP3” penceresi içerisinde sayfayı aşağıya doğru scroll ederek Giden Posta Sunucusu (SMTP) ayarlarınızı yapılandırabilirsiniz.
SMTP Ana Bilgisayar Adı: mail.siteadiniz.uzantiniz: Port No
SMTP Kullanıcı Adı: Mail hesap adınız
SMTP Parolası: Mail hesap şifreniz6- Gelen ve Giden posta sunucuları için gerekli ayarları yapılandırdıktan sonra sağ üst panelden “Bitti” işaretine tıklayarak bir sonraki aşamaya devam edebilirsiniz.

7- Mail kurulum işlemlerinizdeki ayarlarınız aracılığıyla mail sunucunuz arasında bağlantı kurulu tamamlanana kadar beklememiz gerekecektir.
8- Android akıllı cihazlarımızda Outlook uygulaması için POP3 mail kurulum işleminiz başarıyla tamamlanmıştır.Paylaş: